ogrody

 

Jak powstają nasze ogrody

 

„Każdy ogród jest małym światem.

Każdy jest inny i ma swój własny charakter.

A jednak każdy jest częścią natury i całego świata”

Russel Page

ogr_1
Po pierwsze: projekt

Ogród najlepiej jest urządzić według projektu, bo daje nam to pewność, że osiągniemy zamierzony efekt.
O ogrodzie warto pomyśleć już na etapie projektowania domu, tak by razem z bryłą budynku stworzyć spójną stylistycznie wizję naszego przyszłego miejsca do zamieszkania oraz uniknąć wielu niepotrzebnych działań, np sadzenie drzew w przypadkowym miejscu. Warto też pomyśleć o wyprowadzeniu wody i oraz prądu z budynku.

Jeśli jednak nie zrobiliśmy tego dotąd, właśnie kończymy budowę, wokół domu jest niewielki kawałek działki do zagospodarowania i cały „pobudowlany” bałagan, to również jest to dobry czas, by zaplanować jak ma wyglądać ogród przydomowy.

ogr_3

Błędem będzie postanowienie, że chcemy mieć tylko trawnik
i żywopłot z tui, bo ma to być tani, bezobsługowy ogródek,
i nic więcej nam do szczęścia nie potrzeba.

W krótkim czasie zamarzy nam się odpoczynek w cieniu drzewa, brakować będzie kwiatów, i np. świerka, na którym powiesimy lampki na Boże Narodzenie. Zacznie nam doskwierać monotonny widok z okna.

Od projektu do ogrodu

Mając projekt i listę materiałów możemy przystąpić do realizacji. Często posesja, którą przekształcamy w ogród przypomina pobojowisko lub plac budowy. Nie boimy się ciężkiego sprzętu i od niego zaczynamy prace w waszych ogrodach, najczęściej dalsza kolejność prac to:

  • uporządkowanie terenu przyszłego ogrodu
  • prace ziemne niwelacja i odwodnienie działki
  • modelowanie rzeźby terenu
  • ułożenie instalacji elektrycznej, nawadniającej itd.
  • budowa elementów małej architektury i utwardzenie nawierzchni
  • przygotowanie stanowisk dla bardziej wymagających gatunków
  • sadzenie roślin i zakładanie trawnika
  • korowanie rabat i żwirowanie ścieżek
  • stała opieka nad ogrodem
Nasza firma realizowała wiele trudnych i ciekawych zleceń związanych z zagospodarowaniem terenów zieleni i ogrodów. Na naszej stronie przedstawiamy wyłącznie własne realizacje i zapewniamy, że dysponujemy odpowiednim doświadczeniem oraz sprzętem, aby zająć się Państwa ogrodem.
Pielęgnowanie ogrodów

Pamiętajmy, że każdy ogród wymaga pielęgnacji bez znaczenia, czy na naszej działce dominować będą rośliny liściaste, czy iglaste. Również w pracach pielęgnacyjnych służymy Państwu naszą wiedzą i pomocą – jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały rok.

Pomagamy również w modernizacjach ogrodów już istniejących: budynek stoi, a na terenie rosną drzewa. Czasem jest zbyt gęsto, a innym razem zbyt monotonnie. Przyjedziemy, doradzimy co należy zrobić, by ogród znów stał się Państwa wizytówką oraz miejscem, gdzie można zrelaksować się, lub spędzić aktywnie czas na zabawach z dziećmi.

 

Piękny, zadbany ogród to duża satysfakcja i radość dla właściciela – Zadzwoń do nas